Otázka života a smrti

30. dubna 2018 v 23:48 | Nakira |  Otázky bez odpovědí
V dějinách lidstva bylo často právo na život pomíjeno. V nynější době v našich krajích ale není, což je podle všeho jedině dobře. Jestliže ale máme právo na svůj vlastní život, neměli bychom si s ním moci dělat, co chceme? Zamyslím-li se, proč vlastně sebevražda není legální, jen těžko dojdu k výsledku.

Je jisté, že si člověk nerozhodne o svém vlastním narození. Později, až dosáhne zletilosti, ale zcela dostane život do vlastních rukou. Při bližším prozkoumání ale zjistíme, že doopravdy zcela ne. Zaujalo někdy někoho, proč existuje právo na život, ale ne právo na smrt? Jestliže něco vlastním, můžu to kdykoliv vyhodit, odložit, či darovat a prodat. Z jakého důvodu nemůžeme to stejné s tím nejvzácnějším, co máme - s životem?

Nemohu najít pochopení, jestliže si uvědomím, jak často a kde všude je smrt vyobrazována, ale přesto nejen společensky tabuizována. Lidé jako společnost se strachem z neznáma si proto smrt utváří do nejrůznějších podob, ať už do reinkarnace, věčného ráje nebo prachobyčejné nicoty.
Nejspíše je ale obyvatelstvo natolik zaujato materialismem a zákony, až přehlíží to nejpodstatnější.

Jaký je váš názor na téma tabuizace a zákazu eutanazie, jestliže si člověk řekne všechna pro a proti?
 


Komentáře

1 ayalla ayalla | Web | 3. května 2018 v 20:26 | Reagovat

Nad tímhle už jsem taky přemýšlela, a je to strašně složitý.. věděla jsi, že pokud jsi křesťan a spácháš sebevraždu, tak už to není bráno jako hřích? Prý je to bráno podle toho, jak moc špatnej život danej člověk měl..a když pro něj byla sebevražda jediná cesta ven z labyrintu, tak ho to omlouvá..
A k té euthanasii.. záleží na tom, v jakým stavu danej člověk, zvíře, organismus je, a tak. Třeba jsem přemýšlela i o potratu dítěte s nějakou vadou kdyby se to zjistilo už před porodem.. to je pak dilema - nechat si ho, nebo ne? Když si ho necháš, tvůj život už možná nebude mít takovou cenu jako předtím, bude tě to omezovat a tak.. ale zase kdyby sis ho nenechala - vem si, jakou cenu má život toho dítěte pro NÁS a pro NĚJ?
Všechno je to tak strašně složitý, že se to do zprávy ani napsat nedá, to už je skoro fylozofie :D

A jinak moc hezkej článek! :)

2 nakira nakira | E-mail | Web | 4. května 2018 v 14:55 | Reagovat

[1]: Ok, jdi na potrat, ale pak se na sebe v zrcadle dívej jako na vraha ;) Ale děkuji za zamyšlení :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama